Jdi na obsah Jdi na menu
 


Singels 2

17. 7. 2006
The Sims zcela určitě znáte – jen málokterá hra se tak tučným písmem zapsala do povědomí široké veřejnosti, jako právě výtvor geniálního designera Willa Wrighta (vše o Sims 2). Lidé si ho kupovali po milionech, výdělky šly do miliard dolarů, což dalo impuls nejen ke tvorbě datadisků, ale i různých klonů. Mnoho z nich naprosto propadlo. To se o Singles říci nedá, byť o žádný trhák nešlo. Úspěch se dostavil o mnoho menší než u The Sims, avšak pro malou německou firmičku RotoBee šlo i tak o velký úspěch. Po vzoru velké předlohy se Singles měli dočkat datadisku, avšak po zralé úvaze managerů se došlo k závěru, že se vytvoří rovnou pokračování, které by mělo být lépe prodejné. Ačkoliv tak první díl Singles vyšel až loni, zatímco The Sims před pěti léty, jsou obě série shodně u druhých dílů. Dají se však kvalitativně porovnávat?

Josh se právě rozešel se svou dlouholetou přítelkyní Annou, ovšem oddělený život mu zjevně nesvědčí

Hned zpočátku musím prohlásit, že rozhodně nedají. Za The Sims 2 je vidět obrovský kus práce, kdy si stovky vývojářů hráli s miniaturními detaily. To se o Singles 2 říct nedá. Vedle značné podobnosti s minulým dílem tu jsou ještě nedotaženostiSingles 2: Triple Trouble v mnoha různých směrech. Ale nemluvme jen obecně a pojďme si přiblížit, co vás v této hře, jíž si dozajista nejvíce užijí děvčata, čeká a nemine. Jelikož graficky a v podstatě i systémově zůstalo vše při starém, bylo třeba hře přidat nějaký ten element navíc, aby nebyla považována za prachsprostou nastavovanou kaši. Troufám si tvrdit, že po této stránce nebyl nápad vůbec špatný a jak už název napovídá, přizvání třetí osoby a zformování milostného trojúhelníku, tak dobře známého z argentinských telenovel, dokázalo hratelnost trochu oživit.

Josh se právě rozešel se svou dlouholetou přítelkyní Annou, ovšem oddělený život mu zjevně nesvědčí a zatímco, aby si užíval nevázaného života a divokých večírků, touží znovu získat náruč své bývalé milé. Za tímto účelem se nastěhuje do jejího bytu, který Anna sdílí s kočkou Kim. Zábava může začít.

Toho, kdo při seznámení se zápletkou přichází na chlípné myšlenky (dvě ženy + jeden muž = víc než dost postelových hrátek), Singles 2: Triple Troubleherní mechanika asi hodně rychle vytrhne ze žhavého snění, jelikož zde, stejně jako v předchůdci, nejde o nic jiného, než četnými rozhovory a flirty ohromit ženu vašeho srdce. To probíhá následovně: vyberete si jedno z konverzačních témat (přátelství, vtipy, romance či erotika) a jejich vhodným kombinováním tak dlouho hučíte do Anny, až se ucho utrhne a její vztah k vám se vylepší. Ve chvíli, kdy jsou oba unavení nebo hladoví, konverzace se odloží a jde se jíst. Takhle to jde pořád do kola, tedy v případě, že jdete striktně po primárním úkolu, jímž je sbalení svého bývalého partnera. Nemusí to být jen Anna. Pokud totiž hrajete za ní, role se obrací a vy dostanete za úkol získat zpět Joshe.

Naštěstí si tvůrci uvědomili, že při neustálém opakování jedné, dvou činností s tou samou osobou, bychom se brzy začali velmi nudit. Právě proto je tu třetí do party, s nímž se dají taky provádět všechny ty intimní věci. A aby toho náhodou nebylo málo, figuruje zde i barman Magnet i jeho samotný podnik sloužící k nezávaznému seznamování. Hra se tak sice trochu přiblížila rozsáhlému systémuSingles 2: Triple Trouble The Sims, pořád však simuluje mnohem méně záležitostí než tento hit.

Při všem tom flirtování byste neměli zapomínat na základní potřeby vaší postavy.

Při všem tom flirtování byste neměli zapomínat na základní potřeby vaší postavy. K nim vedle výživy a spánku patří především hygiena. Josh by tudíž měl pravidelně navštěvovat toaletu, česat si vlasy, čistit zuby. Jinak by se docela klidně mohlo stát, že ho Anna (nebo Kim) pošle k čertu, až se s ní zase bude chtít bavit, případně něco víc. To vše bylo už i v prvním díle, novinkou nám budiž fakt, že se i šaty časem zašpiní, což však rychle napraví pračka. Postavičky se také rády baví, takže nějaké to vyžití byste jim určitě měli dopřát. Joshe neuspokojíte jen lacinými pornofilmy či nasávacími orgiemi, přestože by se opak mohl zdát pravdou. Jako správný intelektuál si totiž rád přečte pěknou knížku nebo si zabrnká na kytaru. Přes noc mu zázračně přibývají zkušeností bodíky v závislosti na tom, čemu jste se přes den věnovali, které posléze můžete přiřadit k jedné ze schopností jako je třeba opravárenství, což se hodí v případě, že se rozbijí přístroje jako umyvadlo nebo lednice. Vylepšovat lze i konverzační vlastnosti. Čím více máte bodíků v dané schopnosti,Singles 2: Triple Trouble tím rychleji probíhá činnost jí podřízená.

Boj o Annu (nebo Joshe) je zabalen do rádoby kompaktního celku v podobě kampaně okořeněné o spoustu menších úkolů. Záměrem bylo zabránit stereotypu v útoku na hráčovy smysly. Tak tomu však není a namísto toho questy slouží víceméně k nudnému prodloužení jinak hodně krátké herní doby. Přitom některé z nich působí na první pohled velmi zajímavě. Kupříkladu, když chce Josh zjistit, jak nejlépe obnovit ztracenou lásku Anny. Musí se podívat do jejího pokoje a zde se porozhlédnout po nějakém památném předmětu. Nacházíte fotoalbum s obrázky z vaší poslední dovolené. Abyste Anně připomněli hezké zážitky, postavíte uprostřed obýváku beduínský stan, všude okolo umístíte svíčky a uvidíte, jak vám holka zjihne v náručí. Nápad vypadá originálně a interesantně, ovšem ve výsledku stejně nejde o nic jiného, než našetřit potřebný obnos peněz na kýžené kusy nábytku. Do práce chodit nemusíte, ačkoliv můžete, ale slušná suma peněz na vaše konto plyne i bez většího přičinění. Každý den se vám odečte něco peněz za vodu, Singles 2: Triple Troubleelektřinu atd., takže šetření na dražší výbavičku je občas trochu dlouhé a nudné.

I o nakupování všemožných předmětů hra je. Hračičkové si jistě velice rádi budou zvelebovat domácnost, k čemuž Singles 2 nabízejí kopu možností a vybavení – od tradičních k exotickým. Ti největší boháči to dopracují třeba až k bazénu na střeše luxusního domu. Jen je škoda, že je manipulace s nábytkem tak strašně krkolomná. Mnohdy je dokonce třeba speciálně natáčet kameru, aby se věci daly následně vůbec používat. Každopádně i designérské choutky i ty největší hnízdaře časem přejdou.

Koloběh zdejšího života je jednoduše až příliš monotónní. Ráno se probudíte, trochu se umyjete, vyčistíte zuby, poklidíte domácnost, jdete do práce a k večeru začne přemlouvání Anny. Veškerou činností si zlepšujete RPG aspekty. Vedle toho si musíte uspokojovat devět oblastí nutných pro spokojený život, který je však snad nedosažitelný. Na speciálních ukazatelích je pak také třeba sledovat, jak v Singles 2: Triple Trouble různých ohledech vycházíte s ostatními postavami. Ty vám pak napoví, zda už si můžete dovolit více než jen nevinný flirt. Ale připravte se na to, že než se dočkáte pusinky nebo vyhřátého pelíšku, budete se muset prostřednictvím nudného kecání hodně snažit. Jak už bylo řečeno, občas se vypravíte na procházku do baru, což je vlastně jediné místo, kde je možné poznat další lidi. Má to však jeden háček: když se na vycházky do baru vykašlete, nic se nestane. Tvůrci ho do hry evidentně zakomponovali na poslední chvíli a jeho existenci nijak výjimečně neospravedlnili. Kromě jedné příběhové mise je bar naprosto k ničemu. A vězte, že se do něj moc často vydávat nebudete, jelikož načítání mezi ním a vaším bytem trvá něco přes minutu. Když už jsme u toho času, tak jistě nepohrdnete informací, že jedna minuta reálného času ve hře trvá sekundu, což však neplatí o výše zmíněném loadingu.

Ale připravte se na to, že než se dočkáte pusinky nebo vyhřátého pelíšku, budete se muset prostřednictvím nudného kecání hodně snažit.

Přes všechno to natahování, je zhruba po osmi hodinách šťastný konec. Anna už déle nemůže vzdorovat vašemu šarmu a snaze dostat ji zpět.Singles 2: Triple Trouble Kampaň je tudíž hotová. Je zde již zmíněná možnost zahrát si i za Annu, ale hratelnost se prakticky vůbec neliší. Po dokončení příběhové linky se vám otevřou dva nové domy, do nichž si můžete nastěhovat jednu trojici ze 17 nabízených lidí. Jejich osudy pak bez jakýchkoliv omezení budete řídit. Je však otázkou, kdo se do toho stereotypu pustí ještě jednou.

Singles 2 běží na stejném enginu jako jeho předchůdce a na hře to je zcela jasně patrné. Minule jsme byli takřka uchváceni vynikající, avšak hardwarově neskutečně žravou grafikou. Její kvalita se změnila jen kosmeticky, takže už si z ní na zadek nesedneme, na druhou stranu pořád je na co se koukat. Skvělá mimika, vymodelování i rozpohybování postav je snad jedinou oblastí, kde hra dokáže vážně konkurovat The Sims 2. Hardwarové nároky ale zůstaly nepříliš dobře optimalizovány, takže se občasnému sekání nevyhnete. Hudbu obstarává pár pop-songů od samotných RotoBee, které se kupodivu dají poslouchat i delší dobu. Singlové nemluví žádnou známou řečí, nýbrž po vzoru Sims akorát zvláštně

Klady a zápory

 
Plus Hezká grafika
Plus Třetí osoba do party

Mínus Hrozně stereotypní
Mínus Žádný spád
 

mumlají. Příjemné je, že se postavičky dokáží starat samy o sebe a elementární věci zvládají zcela bez vaší pomoci.

Singles 2: Triple Trouble je těžké někomu doporučovat, když tu máme alternativu v podobě jedné z nejoblíbenějších her všech dob, která i po několikerém zahrání strčí Singles do kapsy. Ano, jsou to The Sims. Tvůrci vědí, že v otevřeném boji nemají proti své předloze šanci, takže se úzce zaměřují na vztahy a explicitní milostné scény. Možná by bylo dobré, kdyby Singles 2 nevznikly tak rychle, jelikož se až na pár změn hrají stejně nudně a stereotypně jako předchůdce. Je zde sice třetí osoba, ale její potenciál nebyl dokonale využit. Pro hráče, kteří mají rádi spád Singles 2 určitě nejsou. Možná jen naprostí milovníci virtuální interakce a nenáročné dívky by mohli být spokojení

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

poradtemy

(karinka, 28. 10. 2009 20:15)

prosim vas dajte mi kody na peniaze ale ako sa TO ROBI CTRL šIFT C TO .AK DOBRE TAK ODPIš LARA1111111@AZET.SK

adi

(adi, 1. 9. 2009 14:23)

Ahojky nešla by hra singels2 poslat na e-mail muj e-mail je adelagaideckova@seznam.cz

lkodd

(adi, 1. 9. 2009 14:22)

kod je motherlode zkus to

superhra

(kathynka, 27. 3. 2009 15:19)

ahujky slo by mi poslat singly na muj mail? singles 2 triple trouble pls ky muj mail je
katka.dryakova@email.cz

kod na hru singles 2

(kianet, 6. 1. 2009 16:49)

prosíme vás řekněte nám kody na peníze moc vás prooosssíme na pište mi to na email muj email je Krichle8@seznam.cz

the sims

(Andrea.Weisskopfova, 14. 11. 2008 22:11)

poslete mi prosim hru the sims na email je ANDREA.WEISSKOPFOVA@seznam.cz je to nutny bude to alespoň do zitrka?odepiste prosim dekuji

kod

(evra, 27. 10. 2008 12:14)

sou tak 16445587568 ana hadry 53486454gdhha

o hre

(emogrlba, 21. 9. 2008 12:26)

na singles 2 neni kod na prachy to neni uplne jak sims

prosím

(Kacenka, 15. 6. 2008 18:44)

posleš mi tu hru na muj mail budu ti moc vděčná strašně mooooooooooooc tě prosim pošli mi ju je jedno jestli jedničku nebo dvojku ale pošli mi ju díík předem muj meil je Kacenka.Maradova@seznam.cz

prosim prosim prosim

(Aja, 25. 5. 2008 11:19)

Prosím nemohli byste mi zjistit kody na peníze u singels 2 hříšná 3???je to fakt nutný!!!!!!!

plosiiiiiiiiiim

(alča, 10. 8. 2007 6:57)

nevíš kde se tahle hra da stahnout zadarmo diky za odpověd muj e mail ferda83@seznam.cz

Stahuj

(Kiki, 29. 6. 2007 14:23)

Zdarek nevis kde bych si tuhle hru mohla stahnout zadarmiko